top of page
ColorZen_GettyImages_82173231_1.jpg
Berk Gümüşterazili kimdir

Berk

Gümüşterazili

Founder & Designer

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

Hakkında

''Hepimizin dolabında uzun zamandır giyemediği ama bir türlü atamadığı giysiler vardır. Yıpransa bile, bir hatırası olduğu için onlardan vazgeçemeyiz. Re-berk, hatıralarınıza ikinci bir yaşam kazandırır.''

Re-berk nedir?

Re-berk, müşterilerin eski giysilerini yeniden tasarlayan bir ileri-dönüşüm projesidir. Bu sistem aracılığıyla, müşterilerin atmayı düşündüğü giysiler, kendilerine özel çağdaş tasarımlara dönüşerek dolaplarına geri döner.

Değer veriyoruz

Moda endüstrisi dünyayı en çok kirleten sektörler arasında ikinci sırada yer alır. Atılan giysilerin %95'i ikinci bir yaşama sahip olabilir. Bu yüzden daha fazla geri dönüştürerek, dünyada kalıcı bir etki yaratmayı hedefliyoruz. 

İleri-dönüşüm nedir?

''Up-cycling'' atık malzemelerin veya eski ürünlerin daha değerli veya kullanışlı hale getirilmesi işlemidir. Atık ürünlerin doğrudan geri dönüşümü yerine, onları yeni ürünlere dönüştürmek veya işlemek için yaratıcı yöntemler kullanılır. Bu sayede, atıkların miktarı azaltılırken çevresel etki de azaltılmış olur.

Uygulamalarımız

Ürünlerimizin tamamı eski giysiler kullanılarak üretiliyor. Bu nedenle, eski giysilerin atılması yerine bize bağışlanması için kampanyalar düzenliyoruz. Bu giysileri temizliyor, yıpranan yerlerini ayırıyor ve mümkün olduğunca az atık üreterek tasarım ürünlere dönüştürüyoruz. 

Bu yıl herkes yeni almak yerine bir tane kullanılmış ürün alsaydı, kurtarabileceklerimiz:

2.5 Milyar

Ton CO2

500 Bin aracın bir yılda ürettiği kadar

11 Milyar

kWh Enerji

Eyfel kulesini 141 yıl aydınlık tutabilecek kadar

25 Milyar

Galon Su

38 Bin olimpiyat havuzunu doldurabilecek kadar

203 Bin

Ton Atık

37 Milyon fil ağırlığında çöp 

bottom of page